Ročník 2017

VÝSLEDKOVÉ LISTINY

Výsledková listina 9.ročníku Kouřimská 50 ze dne 6.5.2017

https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/514

Výsledková listina MTB závodu Kouřimská 50 ze dne 7.5.2017

https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/539
Fotografie z víkendu

http://bzuucza.rajce.idnes.cz/Kourimska_50_2017# 

 

Poděkování

Dobrý den všem cyklistům,
9.ročník Kouřimské 50 BIKECLINIC 2017 je minulostí.

Rád bych ještě jednou poděkoval všem závodníkům, kteří se o víkendu 6.5. a 7.5. zúčastnili našeho cyklistického víkendu.
V neposlední řadě patří velký dík mé rodině, synovi Lukásovi a dceři Hance kteří již nesou velkou část zodpovědnosti za přípravu této akce.
Dále našim spolupracujícím dobrovolníkům podílejícím se na organizaci, našim sponzorům: (BIKECLINIC,  ORBITA AIR TOUR, STAV ING, AK COLLEGIUM URBAN & HEJDUK, PP PARTNERS, DUHOVÝ PARK, ČEPS, TÝDENÍK POLICIE), obyvatelům města Kouřim a městu Kouřim vč. místních hasičů.
Velmi mě potěšil vzrůstající zájem o sobotní silniční závody (276 účastníků).A také nedělní účast na našem prvním MTB závodu byla slušná (164 účastníků). Považuji to za velmi dobrý start do dalších ročníků.
Také jsme udělali u MTB závodu spoustu chyb, ale několikrát strhané značení trasy nebo dokonce falešného organizátora posílajícího cyklisty špatným směrem mě překvapil. Samozřejmě z toho vyplývající chyby s nesrovnalostí v časomíře. Pochopitelně nemožnost mytí kol a lidí byl další problém. Všem se Vám za to omlouváme a příští rok se to nebude opakovat. 
Na závěr mi dovolte popřát všem cyklistům krásnou letní sezonu a mnoho úspěšných závodů anebo jen tak ujetých kilometrů pro radost na kole. Pevně doufám, že se uvidíme příští rok na našem 10. ročníku 2018. 
Za Orbita Air Tour
Jaromír Malý

 

Osobní poznámka organizátora v otevřeném dopise našim spoluobčanům v Kouřimi.: 

  

Vážení občané Kouřimi, 

dnes si pokládáme velkou otázku, kde vlastně bude další ročník probíhat, jelikož nespokojenost občanů v Kouřimi narůstá a ze slov paní starostky Čihákové, která po několika stížnostech místních občanů, kteří se nedostali nakoupit anebo obchodníkům ke kterým se nedostali jejich zákazníci.

Sama paní starostka mne na náměstí velmi důrazně upozornila, že zavírat náměstí a nebo se takto chovat k místním občanům nemůžeme. Nebylo nic platné vysvětlovaní. 

V podstatě jsme chtěli umožnit občanům Kouřimi, aby měli kde parkovat a cyklisty jsme vykázali mimo centrum. Protože kdyby jsme nechali cyklisty parkovat na náměstí tak mi věřte že už by tam žádný z místních zaparkovat nemohl.  Ale přesto i když, jsme postavili na příjezdové cesty místní hasiče kteří znají místní občany tak nám to nepomohlo. Ano, stalo se že někdo se pravděpodobně nedostal na svůj oblíbený nákup v pohodlí svého automobilu a docházkové vzdálenosti 5 metrů od obchodu. 

Je trochu s podivem, že za těch předchozích 8 ročníků nám tedy žádný z místních obchodníků nepřišel nikdy poděkovat za to, že jsme vždy na náměstí přivezly několik stovek lidí kteří nakupovali v místních restauracích, cukrárnách, zeleninách nebo potravinách, ale to už je život. Ani atrakce pro děti zdarma nikdy nikoho neurazili. 

Mrzí mne to také proto, že kromě emotivních výlevů jsme se nebyli schopni přes tuto vzniklou atmosféru přenést a důstojně odstartovat sobotní 9. ročník který v sobotu navštívilo 276 cyklistů. Mrzí mne že jsem paní starostku nepřesvědčil, aby pozdravila účastníky za město Kouřim. V neděli pro jistotu na dětské závody nepřišel za město nikdo. 

Přesto všechno děkuji obyvatelům Kouřimi, kteří nám za ty léta pomáhali a samozřejmě se omlouvám i těm kteří trpí již 9.rokem náš závod a podle slov paní starostky Čihákové je již nadále trpět nehodlají. Věřím, že tomu tak není. 

KOUŘIMSKÁ 50 již 9 let zviditelňuje město Kouřim a velmi jim děkujeme za podporu která spočívá v umožnění akce na náměstí a možnost připojení
na elektřinu. Letos jsme dokonce dostali možnost vytvořit registrační prostředí na městském úřade a to nám velmi pomohlo.

Hasiči se rozhodli, pravděpodobně pod vlivem stížností v neděli nepřijít, což nám velmi zkomplikovalo organizaci, ale jak je vidět, tak stačí velmi málo na to, aby bylo zapomenuto vše dobré co jsme doposud vykonali.

 

S pozdravem 

Jaromír Malý